6 błędów których już nigdy nie popełnisz przy nakładaniu lakieru hybrydowego

Zapoznaj się z najczęściej popełnianymi błędami przy nakładaniu lakieru hybrydowego i dowiedz się co zrobić by ich nie popełniać. W dzisiejszym artykule przedstawimy 6 problemów i doradzimy Ci co robić by nie występowały.

1. Problem: Lakier odchodzi od skórek

Wskazówka techniczna: Upewnij się, że dobrze odsunęłaś skórki i ich nie zalałaś. Jeśli tak postaraj się już więcej tego nie robić.

2. Problem: Lakier nie utwardza się

Wskazówka techniczna: Upewnij się, że postępujesz zgodnie z zalecanymi czasami utwardzania. Ręka klienta (lub twoja) musi znajdować się we właściwej pozycji, aby zapewnić całkowite utwardzenie. Lampa UV i żarówki muszą być w dobrym stanie i potrzebuje 2 minuty by utwardzić każdą warstwę z kolei lampa Led 30 sekund. W przypadku ciemnych i mocno napigmentowanych kolorów czas utwardzania musi być dwa razy dłuższy!

3. Problem: Lakier odchodzi od wolnej krawędzi paznokcia

Wskazówka techniczna: Upewnij się, że dobrze zabezpieczasz wolny brzeg paznokcia i dobrze wypiłowujesz paznokcie. Zawsze przejeżdżaj pędzelkiem po brzegu paznokcia!

4. Problem: Hybryda się kurczy

Wskazówka techniczna: Są bazy, które zostawiają na swojej powierzchni bardzo dużo dyspersji i po położeniu koloru lakier z niej spływa. W efekcie hybryda znika z paznokcia. Jeśli tak jest w przypadku Twojej bazy to po utwardzeniu jej w lampie odtłuść ją cleanerem i dokładnie zmatuj bloczkiem polerskim.

5. Problem: Lakier hybrydowy odchodzi od paznokcia

Wskazówka techniczna: Przyczyną odchodzącej hybrydy może być sposób przygotowania paznokcia do zabiegu. Zawsze dobrze odsuwaj skórki i odtłuszczaj płytkę paznokcia.

6. Problem: Jasne kolory żółną

Wskazówka techniczna: Powodem żółknięcia lakieru może być zbyt długie utwardzanie topu w lampie, korzystanie z solarium lub długa ekspozycja na słońcu. Niektóre produkty są bardzo wrażliwe na działanie promieni UV. Dobrym wyjściem będzie używanie topu, który ma w sobie filtr przeciwsłoneczny.